Paravan Site Nedir?

Paravan site nedir ne işe yarar? Paravan site Google Adwords üzerinde reklam çıkamadığınız web siteleri için reklam çıkmanıza yarayan sahte bir sitedir. Örneğin bir SMM paketi satış siteniz var. Bu web siteni Google Adwords üzerinde reklam veremezsiniz çünkü Google Adwords politikalarında takipçi satışı yapan sitelerin reklamını vermek yasaktır. Sizlerde SMM sitenizin reklamını veremediğiniz için sahte bir siteye reklam verip siteye giren kullanıcıları Cloaker yöntemi ile gerçek sitenize yönlendiriyorsunuz.

Örneğin orjinal siteniz www.smmpanel.com olsun ve buraya reklam veremiyorsunuz. Google Adwords üzerinden sahte bir siteye örneğin blogum.blogspot.com vb. bir siteye reklam veriyorsunuz. Reklam vereceğiniz sitenin içeriği Google Adwords reklam politikalarına uygun olmalıdır. blogum.blogspot.com sitesine reklam verdikten sonra Google üzerinde blogum.blogspot.com sitenizin reklamı görünecek ve doğal olarak tıklayan kullanıcılar blogum.blogspot.com sitesite girecek. Şimdi bu gelen kullanıcıları orjinal siteniz olan www.smmpanel.com sitenize Cloaker kurarak yönlendirebilirsiniz.

Cloaker sisteminin mantığı 301 yönlendirmesi ile aynıdır. Sahte reklamda olan siteye giren tüm kullanıcılar 301 yönlendirmesi ile orjinal sitenize yönlenir.

Google Adwords botları çok akıllıdır. Bu yüzden direkt olarak paravan siteyi .htaccess vb. yerlerden 301 ile yönlendirirseniz bunu anlar ve reklamınızı anında kapatır çünkü reklam verilen sitenin bir yere yönlendirilmesi yasaktır.

ADCloaker ise bunu aşmanıza yardımcı olur. Sitenize giren her kullanıcı orjinal sitenize yönlendirilir fakat Google botları ve ağından gelen tüm istekler yönlendirilmeden paravan site blogum.blogspot.com içerisinde kalır. Böylelikle Google botları bir yönlendirme görmez ve reklamınızı kapatmaz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta paravan sitenizin içeriğidir. Eğer paravan siteniz çok boş ise reklamınız onaylanmaz ve Google bunu sahte site olduğunu algılar. Tavsiyemiz kuracağınız paravan site gerçek bir site gibi görünmeli ve biraz içeriği olmalıdır. Kullanıcılara önerdiğimiz ilk önce paravan sitenizi oluşturun ve reklamı aktif ettikten sonra ADCloaker sistemini kurmanızdır. Bu şekilde en sağlıklı sistemi oluşturursunuz.

Paravan site nasıl kurulur ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.