Cloaker hizmeti nedir ne işe yarar?

Cloaker hizmeti Google Adwords üzerinde reklamı yasak olan siteleriniz için reklam vermenize yarayan bir hizmettir. Çalışma mantığı kullanıcıya ayrı, Google reklam botlarına ayrı içerik göstermesidir. Örneğin bir SMM paket satışı web siteniz var. Bu tür takipçi satış sistemlerini Google üzerinde reklam veremezsiniz. Bu durumda Google reklam politikalarına uygun bir site ile Google Adwords üzerine reklam açıyorsunuz ve bu siteye gelen tüm istekleri orjinal sitenize yönlendiriyorsunuz. Örneğin smmpaket.com diye siteniz var ve reklam açamıyorsunuz. Google Adwords üzerinde paravansite.com ‘ a reklam açıyorsunuz. paravansite.com’ un içeriği Google reklam politikasına uygun olmalıdır. Reklamınız onaylandıktan sonra paravansite.com adresini orjinal sitenize yani smmpaket.com sitenize yönlendiriyorsunuz. Google üzerinde reklamlarda paravansite.com sitesi yer alıyor. Siteye giren kullanıcılar 301 yönlendirmesi ile orjinal paravansite.com sitenize yönleniyor. Bu şekilde Google reklam politikasına aykırı gelmeden reklamı yasak olan siteniz için reklam verebilirsiniz. Sizler paravansite.com sitenizde direkt olarak 301 yönlendirmesi yaparsanız Google Adwords hesabınız yönlendirme nedeniyle kapatılır bu yasaktır. Burada Cloaker devreye giriyor ve sizi kurtarıyor. Cloaker Google botları hariç tüm herkesi orjinal sitenize yönlendiriyor. Google botlarını ve ağlarını reklam verilen paravan sitede tutuyor ve Google bir yönlendirme görmediği için reklamınızı kapatmıyor. Kısacası Cloaker, Google üzerinde reklam verdiğiniz bir siteyi Google botlarına yakalanmadan istediğiniz yere yönlendirmenizi yarayan bir hizmettir.

Paravan sitenin içeriği nasıl olacak veya tüm bu ayarları bilmiyorsanız bizlerle iletişime geçerek hemen hizmeti satın alabilirsiniz.

Not : Örneklemede yer alan smmpaket.com ve paravansite.com gerçek olmayan örnek sitelerdir. Siz bu sistemi kurarken kendi paravan sitenizi hazırlayıp kurmalısınız.